آموزش و کارآفرینی

منو

خلاصه و سوالات درس مهارتهای مسئله یابی و تصمیم گیری

خلاصه و سوالات درس مهارتهای مسئله یابی و تصمیم گیری

منبع: کتاب مهارتهای تصمیم گیری انتشارات آها

فصل اول –

فصل دوم (برای دریافت پاور پوینت خلاصه درس کلیک کنید)

فصل سوم-(برای دریافت پاور پوینت خلاصه درس کلیک کنید) کلیک

فصل چهارم – (برای دریافت پاور پوینت خلاصه درس کلیک کنید)

کتاب

  • همه ما در زندگی فردی و اجتماعی خود مان با مسایل و مشکلات متعددی مواجه می شویم. در واقع زندگی چیزی جز روند پیاپی مواجه شدن با مسایل و مشکلات و تلاش برای حل و فصل آنها نیست. بنابراین وجود مشکل در زندگی طبیعی است و هر کسی در زندگی خود با مشکلاتی روبرو می شود
  • وجود مشکلات کوچک و بزرگ در زندگی عادی است و ما خواه نا خواه با مشکلات متعددی در زندگی خود مواجه می شویم . بنابراین به جای اینکه منفعلانه عمل کرده و آرزو کنیم که ای کاش هیچ مشکلی در زندگی ما پیش نیاید بهتر است یاد بگیریم که چطور مشکلات خود را حل کنیم .
    • برخورداری از توانایی لازم برای حل موفقیت آمیز مسایل موجب     می شود تا اعتماد به نفس نان بیشتر شده و احساس ارزشمندی بیشتری پیدا کنید. ولی اگر فاقد مهارتهای لازم برای حل مشکل باشید یا از روش های نامناسب و معیوب برای حل مسایل خود استفاده نمایید، در سازگاری با محیط اطرافتان دچار مشکل شده و بهداشت روانی شما تهدید خواهد شد. کسب مهارت حل مساله شما را قادر می سازد تا به طور سازنده با مشکلات زندگی برخورد کنید.
    • حل مساله مهارتی است که می توان آن را آموخت و بکار بست . حل مساله مستلزم چند فعالیت است. ابتدا باید مشکل را به دقت تعریف کنید ، و سپس راه حل های متفاوت حل مشکل را مطرح کرده و مورد بررسی قرار دهید و در نهایت مناسب ترین و موثرترین راه حل را انتخاب و اجرا کنید.
    • منبع:
    • برگرفته از ارائه سید امیر هاشمی

دسته بندی ها:   دروس

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.